X
تبلیغات
زولا
روزمرگی های مد ( MED )
دوشنبه 20 فروردین 1386 ساعت 08:05 ب.ظ
آقا تو رو خدا با آشنا معامله نکنید.
مطلب یک فروردین رو که خوندین، نه؟ تا باشه از این جور چیزا باشه. نسبت به بلایی که الان سرم اومده اونا واقعآ هیچه. جریان از این قراره که ما یه آپارتمان داریم توی خانه اصفهان، یه مدت خالی بود، قصد اجاره دادنش رو هم نداشتیم، دنبال این بودم که یه جای بزرگتر پیدا کنم و اینو بفروشم. چند روز قبل از عید یکی از فامیلامون که تقریبآ هم سن و سال خودمه و بیشتر با هم رفیق بودیم تا فامیل گفت یه نفر رو سراغ دارم که دنبال یه آپارتمان میگرده برا اجاره. آدم مطمئنیه، یه زن و شوهر هستن بدون بچه. منم دیدم حالا تا بیام یه جایی رو پیدا کنم و مشتری هم برا اینجا پیدا بشه بهتره بدمش اجاره. طرف اومد خونه رو دید و پسندید و یه قرارداد 6 ماهه نوشتیم، چون فکر میکردم تا 6 ماه دیگه بالاخره هم من یه جای خوب پیدا میکنم و هم یه مشتری برا اینجا پیدا میشه.

یه چک بابت رهن خونه به من دادن و منم کلید رو بهشون تحویل دادم. این چکشون پاس نشد، به طرف زنگ زدم چند بار و اونم هی امروز فردا کرد و دست آخر گفت بعد از تعطیلات عید چک رو پاس میکنم. روز جمعه زنگ زدم خونه ببینم تکلیف این چک چی میشه.یه خانوم نسبتآ محترم گوشی رو برداشت و بعد از یه ساعت حرف زدن و کلنجار رفتن فهمیدم این خانومی که الان توی خونه زندگی میکنه، اصلآ اون کسی رو که با من قرارداد نوشته نمی شناسه!!!
 
زنگ زدم به همون فامیلمون، کاملآ اظهار بی اطلاعی کرد. شب رفتم در خونشون، از 10:30 تا 12 شب دم خونه ایستادم تا اومد. کلی باهاش حرف زدم، بازم گفت از هیچی خبر نداره. شنبه صبح رفتم دم آپارتمان، از همسایه ها پرس و جو کردم، گفتن اینجا یه خانوم 37-38 ساله زندگی میکنه با یه دختر جوون و یه دختر مدرسه ای. مردای مختلفی هم منجمله همین فامیل با معرفتمون (از مشخصاتی که همسایه ها دادن فهمیدم) رفت و آمد دارن اینجا که البته هیچ کدوم ساکن نیستن، میان و میرن. زنگ آپارتمان رو زدم و رفتم تو. خانومه خونه بود با یه پسر 26-27 ساله، که خانومه گفت این شوهرمه!!! فکر کرده گوشای ما درازه.
 
بعد از کلی رفت و آمد و زنگ زدن به این و اون فهمیدم این فامیلمون خونه رو برا این زنه اجاره کرده، اون طرف رو هم آورده با من قرارداد بسته، چون میدونست من به همچین آدمی خونه نمیدم. موضوع روشنه دیگه، نه؟ می فهمین که برا چی طرف این خونه رو گرفته یا توضیح بدم بازم؟ نه بابا، ماشالله ایرانی ها همه هوش سرشاری دارن، نمونش این فامیل ما. فقط نمیدونم چرا این هوش سرشار فقط توی همین زمینه کاربرد داره!! (البته توی زمینه انرژی هسته ای هم کاربرد داره)

دردسرتون ندم، الان که دارم این مطلب رو مینویسم دستم هنوز به هیچ جا بند نیست. زنه میگه این آقا خونه رو برا من اجاره کرده، خودشم باید پول رهن و اجاره رو بده، اون آقا (فامیلمون) هم زیر بار نمیره، منم تا الان جز یه چک که اونم پاس نشده هیچی دستم رو نگرفته . البته میتونم شکایت کنم به این عنوان که اینا خونه من رو تصرف کردن، چون نه قرارداد دارن و نه پولی پرداخت کردن، ولی خودتون میدونین که شکایت کردن و دادگاه رفتن اینجا چقدر مکافات داره، در حالی که هر روزی که میگذره برای من ضرره .

به خدا موندم چیکار کنم، حتی دیشب برا اینکه این ماجرا ختم به خیر بشه حاضر شدم باهاشون یه قرارداد جدید بنویسم تا آخر خرداد، اونا هم موافقت کردن، قرار شد امروز صبح پول اجارهُ این سه ماه رو پیش بدن و بشینن تو خونه. حالا باز امروز صبح خانومه زنگ زده که من پول ندارم، همه پول رو باید فامیلتون بده. اونم که زیر بار نمیره. میبینین تو رو خدا؟ کجای دنیا اجاره دادن یه آپارتمان فسقلی این همه دردسر داره؟ اصلآ ربطی هم به حکومت نداره ها، خودمون بدیم، خودمون دروغگو و دودره باز هستیم.

حالا همین جوری علاف شدیم، نه میتونم اونا رو از خونه بیرون کنم، نه پولی بهم میدن، حتی گفتم بابت این یک ماه هم که اینجا بودین من هیچ پولی نمیخوام، فقط خونه رو تخلیه کنین. این کار ور هم نمیکنن. از طرفی بهشون حق میدم، آخه کی این همه هزینه میکنه برا اثاث کشی، بعد از یک ماه هم خونه رو خالی میکنه و میره؟ اونا هم گول این فامیلمون رو خوردن، چون به اونا هم نگفته بود که قرارداد رو به اسم یه نفر دیگه نوشته. از طرف دیگه هم گناه من چیه این وسط؟ اصلآ موضوع پولش نیست، اگه یه اتفاقی توی این خونه افتاد، مثلآ پلیس ریخت توی خونه و اینا رو به جرم فحشا گرفت، یا مثلآ یه قتل توی خونه اتفاق افتاد پای من گیره . چون به هیچ طریقی نمیتونم ثابت کنم که من این خونه رو اجاره داده بودم، چون قول نامه به اسم یه نفر دیگه نوشته شده و یکی دیگه داره اونجا زندگی میکنه.
 
فردا صبح میخوام برم شکایت کنم که اگه همچین اتفاقی افتاد، حداقل بتونم از طریق این شکایت ثابت کنم که من خونه رو به اینا اجاره ندادم و اینا بدون قرارداد خونه رو تصرف کردن . دعا کنین این مشکل زودتر حل بشه و اتفاق بدی رخ نده که حسابی پای من گیره.

پ.ن.1 : نویسنده وبلاگ 35 درجه خواسته این خبر به گوش همه برسه. مطلب مهمی هم هست در باره مرگ 22 نفر و کور شدن حدود 100 نفر در اثر مصرف الکل مسموم توی قم. اگه خبر رو نخوندین حتمآ به 35 درجه یه سری بزنین و اگه میتونین لینک بدین تا همه متوجه این قضیه بشن. رژیم به شدت داره این خبر رو سانسور میکنه.
 
 پ.ن.2 : امروز صبح رفتم تلفن خونه رو قطع کردم. قبضهای آب و برق و گاز خیلی که بشه 20000 تومن، اما روی قبض تلفن اصلآ نمیشه حساب کرد. اگه دو سه روز دیگه طول بکشه، برق رو هم قطع میکنم. (آب و گاز مشترکه و نمیشه قطعش کرد)

پ.ن.3 : موج جدیدی از فیلترینگ به راه افتاده! نازخاتون ، از خود با خویش و هدیه لحظه ها فیلتر شدن. به اینا اضافه کنین تمام فیلترشکنهایی که داشتم که حدود 50 تا میشد. حالا ناز خاتون گاهی کلش بوی قرمه سبزی میداد ولی اون دو تای دیگه چی؟ اونا که نه تهدید علیه امنیت ملی بودن و نه غیر اخلاقی!!

پ.ن.4 : فکر میکنم دیگه سایتهای فیلتر-شکن کارایی نداشته باشه، بهتره از نرم افزارهای فیلتر-شکن استفاده کنیم. این و این دو تا نرم افزاره که من دانلود کردم و نصب کردم، فعلن هم کار میده. توی بخش لینکهای روزانه هم گذاشتمشون.